Piła: Konwencja PiS pod hasłem dbałości o przyszłe pokolenia

Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki i Marek Kuchciński fot. Silar
Na zmianach w Polsce powinni korzystać wszyscy, a wszelkie projekty powinny być przygotowywane z myślą o przyszłych pokoleniach. Tak mówił Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pile.

Zdaniem lidera PiS – jak podaje Radio Poznań – rodzina to podstawa chrześcijańskiej cywilizacji – najbardziej, jego zdaniem, życzliwej człowiekowi. Dlatego o rodzinę należy dbać i chronić ją przed atakami. Szczególnym szacunkiem prezes PiS odnosił się do rodzin, w których jeden rodzic wychowuje dzieci lub dziecko. I to właśnie dlatego Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie zgodzi się na próby seksualizacji dzieci, jak tego chcą niektóre ideologie. Żadna edukacja, na którą rodzina nie wyraża zgody, nie może mieć miejsca – i tej zasady PiS będzie bronił.

Prezes PiS zwracał też uwagę na społeczne aspekty tradycyjnej rodziny, która przekazuje dzieciom normy kulturowe i cywilizacyjne, uczy życia w społeczeństwie i zapewnia ciągłość narodu.

Przestrzeganie tych wartości i realizacja programu przygotowanego przez PiS sprawi, że Polska dogoni kraje Europy Zachodniej, jeśli chodzi o przeciętny poziom życia – i zgodnie z wyliczeniami naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej ma się to stać za 14 lat. Natomiast za 21 lat dogonimy Niemcy.

W swoim programie PiS rozwój polskiej gospodarki opiera się nie na niewolniczej pracy nisko opłacanych pracowników, ale na ludziach, którzy chcą pracować i mają odpowiednią wiedzę. Koniec z nadmierną eksploatacją ludzi – podstawą gospodarki powinny być nowoczesne technologie, a nie niewolnicza praca. ważna będzie też wolność taka sama dla wszystkich, której nie będzie ograniczać poprawność polityczna. Ale homoseksualne związki nie mają co liczyć na prawo do małżeństwa i adopcję dzieci.

Radio Poznań, el