kwarantanna fot. policja

Piła: Kolejne mandaty za łamanie zasad kwarantanny

Pilscy funkcjonariusze interweniowali wobec osób, które nie zastosowały się do zakazu zgromadzeń. Interwencje dotyczyły młodych osób, które pomimo wiedzy o stanie epidemii i obostrzeniach z nią związanych postanowiły się nimi nie przejmować.

27 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile ukarali mandatami trzy młode osoby, które postanowiły spotkać się na ławce jednego z osiedli. Pomimo posiadanej wiedzy o obecnej sytuacji stwierdzili, że spotkanie nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń i nie poniosą za to konsekwencji. Cała trójka została ukarana mandatami.

Natomiast 29 marca policjanci natknęli się na grupę 7 osób, która na miejsce zgromadzenia wybrała okolice garaży samochodowych. Po raz kolejny funkcjonariusze usłyszeli, że osoby wiedzą o zagrożeniu koronawirusem i zakazie gromadzenia się. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że sytuacja nie jest tak poważna jak w innych krajach, więc przyszli się ze sobą spotkać. Funkcjonariusze uświadomili młodych ludzi, jakie zagrożenie niesie ich zachowanie – i nałożyli mandaty karne. Wśród grupy osób znajdowała się jedna osoba nieletnia, która została przekazana rodzicom. O konsekwencjach jej zachowania zadecyduje sąd rodzinny.

Pilscy funkcjonariusze podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Z głośników radiowozów regularnie rozpowszechniają komunikaty informujące o stanie epidemii. Podczas pełnionych służb sprawdzają miejsca, gdzie może dochodzić do gromadzenia się osób i będą w sposób stanowczy egzekwować postanowienia przepisów o zachowaniu się w miejscach publicznych.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób!

KPP Piła, el