Piła: Gang nastolatek w wieku 11-13 lat zatrzymany

kładzenie się na jezdni - fragment filmu fot. policja Piła
Pluły na przypadkowych przechodniów, próbowały okradać domy i urządziły sobie zabawę kładąc się na… jezdni jednej z najbardziej ruchliwych ulic Piły. Siedem nastolatek w wieku od 11 do 13 lat stanie teraz przed sądem.

Dziewczyny opublikowały w mediach społecznościowych film, na którym widać, jak kładą się na jezdni, stając się zagrożeniem dla siebie samych i dla ruchu drogowego. Nastolatki już wcześniej miały sporo na sumieniu, ale to była ta kropla, która przelała czarę.

Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Powiatowej Komendy Policji w Pile bez problemu ustalili personalia uczestniczek „zabawy”. Okazało się zresztą, że członkinie tego specyficznego gangu tak razem, jak osobno mają znacznie więcej grzechów na sumieniu.

Siedem dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat zachowywało się w sposób wykazujący wysoki stopień demoralizacji. Używały słów wulgarnych i obraźliwych w stosunku do przypadkowych osób, pluły na przechodniów, piły alkohol, a także wchodziły bez pukania do przypadkowych domów i pod pretekstem skorzystania z toalety zamierzały dokonać kradzieży.

Dziewczyny sprawiały problemy także w szkole, a wobec jednej z nich prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty.

Cała siódemka za swoje zachowanie odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Pile, który zadecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

KPP Piła


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978