Piła: Dwa miesiące – i ponad stu zatrzymanych

Dokładnie 108 poszukiwanych od kilku miesięcy, a niektórzy nawet lat, zostało zatrzymanych przez pilskich policjantów w ciągu dwóch ostatnich miesięcy.

Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju, między innymi za popełnione przestępstwa kradzieży, włamań, rozbojów, znęcania, przestępstw narkotykowych, oszustw oraz bójek i pobić. 9 osób poszukiwanych było listami gończymi, a wobec 2 mieszkańców powiatu pilskiego wydano Europejskie Nakazy Aresztowania.

Zajmujący się sprawami funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie całego kraju, ale również za granicą.

Działania pilskich kryminalnych oraz ich kolegów z pozostałych wydziałów i jednostek podległych KPP w Pile doprowadziły do zatrzymania w okresie ostatnich dwóch miesięcy aż 108 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, a nawet meblach. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Pilscy kryminalni wykonywali również czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania mieszkańców powiatu pilskiego.

W wyniku prowadzonych czynności zajmujący się sprawami funkcjonariusze ustalili, że niektórzy poszukiwani ukrywają się także na terenie krajów Unii Europejskiej. W tym zakresie pilscy policjanci podjęli współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Współpraca przyniosła efekty. 2 mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie Niemiec oraz Holandii. Zatrzymani zostali przekonwojowani do Polski i osadzeni w aresztach śledczych.

Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 64 lat, wśród których było 9 kobiet.

Istnieje strona internetowa http://poszukiwani.policja.pl/ na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub dyżurnemu pilskiej komendy pod nr telefonu 67 353 15 60.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: