Ks. Daniel Wachowiak poinformował, że w Piłce doszło do aktów wandalizmu na cmentarzu. O sprawie została już poinformowana policja.
– Dzisiaj po rannej Mszy Świętej parafianie zgłosili wandalizm na cmentarzu w Piłce. Porozrzucane znicza na wielu grobach, na niektórych wyłamane pasyjki od krzyża. O zdarzeniu poinformowałem Policję – napisał duchowny na twitterze.
Dewastacja cmentarza zbiega się w czasie z publikacją filmu Tomasza Sekielskiego o problemie z pedofilią w polskim Kościele. Więcej o produkcji (łącznie z oświadczeniami duchownych) można przeczytać tutaj (klik).