Policja fot. Sławek Wąchała

Piła: Czterech sprawców pobicia zatrzymanych

19 stycznia na jednej z ulic w Chodzieży doszło do poważnego pobicia, w którym uczestniczyło kilku mężczyzn. Czterech sprawców, w tym jeden nieletni, usłyszało zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Po godzinie 2.00 dyżurny chodzieskiej Policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu dwóch osób w Chodzieży przy ul. Ofiar Gór Morzewskich. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Jak się okazało, jeden z chłopaków wracał właśnie do domu, kiedy został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. W obawie o siebie zadzwonił po znajomych, którzy stawili się z odsieczą. Wówczas doszło najpierw do przepychanki, a następnie do pobicia dwóch chłopaków, którzy zaczepili pierwotnie na ulicy idącego samotnie chłopaka.

Trzech pełnoletnich i jednego nieletniego sprawcę zatrzymano i przewieziono do jednostki policji. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli oni zarzuty pobicia działając wspólnie i w porozumieniu. Oprawcy uderzali pięściami i kopali po ciele swoje ofiary. Wskutek pobicia jeden z chłopaków trafił do szpitala w Poznaniu, drugiemu natomiast udzielono pomocy w szpitalu w Chodzieży, po której mógł zostać zwolniony do domu.

Prokurator zastosował wobec pełnoletnich sprawców dozór policyjny oraz zakaz zbliżania do ofiar. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze