Piła: Bardzo trudne warunki jazdy na północy Wielkopolski

patrol, zima fot. policja Piła
Pilscy policjanci już wczoraj ostrzegali przed nadchodzącym pogorszeniem pogody. Niestety, ich przewidywania się sprawdziły – na północy Wielkopolski samochody ugrzęzły w padającym śniegu. Tworzą się korki.

Warunki na drogach są niezwykle trudne. Widoczność ogranicza padający, gęsty śnieg, wiele dróg, zwłaszcza też w pobliżu zbiorników wodnych i rzek, których przecież tam nie brakuje, jest oblodzonych.

Najgorsza sytuacja jest na drogach w okolicach Piły, Chodzieży, Wągrowca i Wyrzyska, mimo że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu przesunął tam większość swojego sprzętu do oczyszczania dróg jeszcze wczoraj. Pługi śnieżne i piaskarki pracowały całą noc i pracują nadal.

Jak informuje Radio Poznań, niebezpiecznie jest też przy wzniesieniach. Nawet na głównych drogach jest tak ślisko, że pod niektóre ze wzniesień nie da się podjechać. Większość korków na drogach tworzy się właśnie z tego powodu.

Na szczęście kierowcy wykazują się rozwagą i jadą bardzo ostrożnie, dzięki czemu na razie nie doszło do zdarzeń, w których poważnie ucierpieli ludzie – choć do drobniejszych stłuczek czy lądowań w rowie dochodzi praktycznie co kilkaset metrów.

Pilscy policjanci jeszcze raz apelują o rozwagę i ostrożną jazdę podczas dzisiejszej pogody.

Podziel się: