Piła: 4 dni, 4 zatrzymanych i narkotyki

policja fot. Sławek Wąchała
Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn w okresie ostatnich czterech dni. Wszystkich za posiadanie narkotyków.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile pierwszym z zatrzymanych, 28-latkiem, interesowali się od pewnego czasu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków – i zatrzymali mężczyznę na terenie województwa zachodniopomorskiego. Policjanci podczas przeszukania mieszkania kryminalni zabezpieczyli ponad 70 gramów narkotyków.

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile w nocy z 22 na 23 listopada pełnili służbę i zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 38-letni mieszkaniec Piły. Ich uwagę zwróciła nerwowość kierowcy, która nie była uzasadniona stanem samochodu, dokumentów czy stylem jazdy. Policjanci dokładniej skontrolowali auto – i okazało się, że kierowca przewozi w nim ponad 200 gramów amfetaminy, a sam także jest pod wpływem narkotyków.

Z kolei policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego podczas legitymowania zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające i substancje psychotropowe w postaci marihuany i amfetaminy. Nielegalny towar ukryty był w różnych częściach garderoby.

Czterech właścicieli nielegalnego towaru trafiło do policyjnego aresztu. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 300 gramów narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Zatrzymani to mieszkańcy Piły, województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego w wieku od 28 do 38 lat. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im odpowiednio do 8 i 3 lat więzienia.

KWP, el

Podziel się: