Piła: 17 mandatów za łamanie zakazu zgromadzeń w powiecie czarnkowskim

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Aż 17 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec jednej skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie. To efekt regularnych kontroli czarnkowskich policjantów.

Od czasu wprowadzenia nowych przepisów mundurowi w całym powiecie pouczali osoby o zachowaniu zgodnym z prawem. Ale w przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów karali, również mandatami.

Oto przykłady:

25 marca w Trzciance na os. Słowackiego w pobliżu sklepu, trzej mieszkańcy urządzili sobie spotkanie towarzyskie by wypić alkohol. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Wszyscy panowie zostali ukarani mandatami.

Dzień później trzcianeccy policjanci zauważyli na ul. Kościuszki trzech mieszkańców siedzących na ławce i również pijących alkohol. Mężczyźni swoim zachowaniem pokazali, że za nic mają stan epidemii. Wszyscy trzej zostali ukarani mandatami.

Z kolei w nocy z 27/28 marca policjanci interweniowali wobec sześciu mieszkańców Trzcianki, którzy w pobliżu ulicy Kopernika, oprócz grupowania się, dodatkowo zakłócali ciszę nocną, pijąc alkohol. Pięciu z nich mundurowi ukarali mandatami. Wobec jednego sporządzony zostanie wniosek do sądu.

W niedzielę, 29 marca trzech mieszkańców Trzcianki spotkało się w pobliżu sklepu przy placu Pocztowym, chcąc ugasić swoje pragnienie alkoholem. Niestety tę próbę przerwali im mundurowi, którzy zakończyli męskie spotkanie oraz nałożyli mandaty na lekceważących przepisy mężczyzn.

Natomiast 30 marca mieszkaniec Wielenia chcąc pochwalić się nowym autem zabrał swoich dwóch kolegów i pojechał z nimi do Trzcianki na przejażdżkę. Mężczyźni oświadczyli policjantom, że nie interesują ich wprowadzone ograniczenia, gdyż są zdrowi i nic złego nie robią. Do swoich domów wrócili z mandatami karnymi.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Apelujemy o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń.

KPP Czarnków, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: