Piętnastolatek zginął w wypadku. Na przejściu dla pieszych

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Ustroniu doszło do tragicznego wypadku. Przechodzącego 15-letniego chłopca potrącił samochód z 87-letnim mężczyzną za kierownicą. Lekarze przez tydzień walczyli o życie dziecka. Na próżno.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, do wypadku doszło 13 października w Ustroniu w woj. śląskim.
„Około 6.30, w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu, kierujący osobowym mercedesem 87-letni mężczyzna, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-letniego chłopca” – informuje KPP w Cieszynie. – „Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła mu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała go do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu, a jego pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez śledczych”.

Piętnastolatek bardzo szybko trafił do szpitala, ale obrażenia okazały się tak poważne, że nie udało się go uratować. Jak informuje portal „Bielskie Drogi”, po tygodniu, 20 października, chłopiec zmarł w szpitalu w Katowicach.

Kierowca mercedesa był trzeźwy, jak sprawdzili policjanci.
„Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i pieszych” – podsumowują funkcjonariusze KPP w Cieszynie. – „Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi”.

Podziel się: