Pies pilnie potrzebuje domu! Poznańskie schronisko prosi o pomoc

Grysik fot. Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Grysik, podopieczny poznańskiego schroniska dla zwierząt, który przyjechał do Poznania pociągiem, potrzebuje pilnie domu, przynajmniej tymczasowego. Upały w schronisku plus problemy zdrowotne są dla niego wyjątkowo ciężkie do zniesienia.

Schronisko opublikowało apel o poszukiwanie domu tymczasowego dla Grysika na swoim profilu na Facebooku.
“Upały wraz z jego problemami kardiologicznymi zdecydowanie mu nie służą, więc szukamy kogokolwiek kto zgodziłby się przyjąć pupila pod swoje skrzydła, chociażby na dom tymczasowy, a najlepiej stały” – czytamy na profilu schroniska na Facebooku. – “Grysik przyjmuje leki, które możemy wydać na czas trwania domu tymczasowego. Jest przecudownym kompanem, mającym troszeczkę za uszkami, ale nie odbiera to jego urokowi. Z przyjemnością udzielimy więcej informacji o nim gdyby znalazłby się ktoś zdecydowany podarować dom Grysikowi”.

Grysik ma około siedmiu lat. Dokładnie nie wiadomo, ponieważ pies trafił do schroniska w nietypowy sposób – przyjechał… pociągiem ze Środy Wielkopolskiej. Grysika zauważono na dworcu PKP i stamtąd trafił do schroniska, gdzie okazało się, że choruje na niedomykalność zastawki przedsionkowo-komorowej w stadium B2, przyjmuje przez to leki. I to właśnie z tego powodu upały są trudne do zniesienia dla psa.

Grysik jest inteligentnym psiakiem, nie zawsze da się przekupić smaczkami, ma też bardzo zdecydowany charakter i wymaga pracy. Szuka domu bez dzieci, bez innych zwierząt, z opiekunami lubiącymi długie spacery i zabawy z psem oraz rozumiejącego jego potrzeby. Pies jest zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany.

Podziel się: