Reklama

Pierwsza poznanianka w nowym roku

Pierwszą poznanianką urodzoną w 2019 roku jest Ola Staszak. Przyszła na świat w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei, tuż po północy, przy akompaniamencie fajerwerków.

Mała Ola jest nie tylko pierwszą poznanianką, która urodziła się w Nowym Roku, ale również jedną z pierwszych Polek, jakie tej nocy przyszły na świat. Powitalny prezent wręczyli jej we wtorek Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania oraz Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

– Gratuluję Państwu córeczki – mówił Jędrzej Solarski, przekazując prezenty na ręce rodziców Oli: Karoliny Sobczak i Piotra Staszaka. – Cieszę się, że możemy witać pierwszą poznaniankę właśnie w miejskim szpitalu. Jest pierwszą “noworoczną” dziewczynką od trzech lat – w 2018 i 2017 r. pierwsi na świat przychodzili chłopcy.

Ola urodziła się nieco przed prognozowanym terminem, ważąc ok. 3,3 kg. Jej rodzice mieszkają w Poznaniu. Nad wyborem szpitala zastanawiali się krótko.

– Wzięliśmy pod uwagę opinie znajomych i dość szybko zdecydowaliśmy się na szpital im. Raszei – przyznaje Piotr Staszak, ojciec dziewczynki. – To był dobry wybór, nie żałujemy tej decyzji.

W ubiegłym roku w Poznaniu urodziło się ok. 6 tysięcy małych poznaniaków. Ale w szpitalach na terenie miasta przyszło na świat ponad dwa razy tyle dzieci – rodzice większości z nich mieszkają na terenie metropolii poznańskiej.

Autor: UMP

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar