Pieniądze na kulturę od samorządu województwa. “Kreatywność wielkopolskich NGO-sów z obszaru kultury imponuje”

Piknik na Fest, marszałek Marek Woźniak fot. UMWW

44 kulturalne projekty i 500 tysięcy złotych – tyle otrzymają wielkopolskie organizacje pozarządowe na swoje działania kulturalne. To już drugie wsparcie dla kultury od samorządu Wielkopolski w tym roku.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o przekazaniu tych pieniędzy na wniosek marszałka Marka Woźniaka podczas posiedzenia 7 lipca.
– Kreatywność wielkopolskich NGO-sów z obszaru kultury imponuje – mówił marszałek. – Dofinansowanie zadań mieszczących się w ramach określonych priorytetów stanowi ważną formę współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi.

Kto i na co dostanie pieniądze? Stowarzyszenie Poznańskie Senioritki zachęca “Wielkopolsko – zacznij od Bacha!”. Stowarzyszenia Gumowe Szekle zaprasza na “Spotkanie z Piosenką Żeglarską Szantogranie Powidz 2023”. Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej z kolei proponuje “Mamy pociąg do historii, czyli o Powstaniu Styczniowym w kaliskiej wąskotorówce”.

To tylko kilka z wielu przykładów z listy przedsięwzięć docenionych w II edycji otwartego konkursu ofert na realizację w formie powierzenia lub wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2023. Z pełną listą projektów można się zapoznać na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Przypomnijmy, że to już drugie w tym roku wsparcie dla kultury od samorządu Wielkopolski – 193 organizacje otrzymały 3 miliony złotych z budżetu województwa na kulturę. Między innymi na projekty propagujące twórczość Wisławy Szymborskiej, w związku z przypadającą w 2023 roku setną rocznicą urodzin poetki, urodzonej na terenie kórnickiego Prowentu. A to nie koniec: w planach jest jeszcze w tym roku ogłoszenie otwartego konkursu ofert na zadania realizowane w 2024 roku. Jednym z priorytetów będzie popularyzowanie postaci Władysława Zamoyskiego, fundatora Zakładów Kórnickich, ze względu na setną rocznicę śmierci.

Podziel się: