Pedro Tiba oficjalnie piłkarzem Lecha

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Portugalczyk Pedro Tiba został trzecim piłkarzem, który wzmocni Lecha w letnim okienku transferowym. Nowy zawodnik podpisał z Kolejorzem umowę na trzy lata.

29-latek występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Dotychczas występował głównie w lidze portugalskiej w takich klubach jak Vitoria Setubal, Sporting Braga czy GD Chaves. Zaliczył również epizody w ligach greckiej i hiszpańskiej.

Wielkim fanem sprowadzenia pomocnika był Ivan Djurdević. Portugalczyk przychodzi z ligi, którą nowy trener Kolejorza doskonale zna (grał w niej przed przyjściem do Lecha jako zawodnik) oraz idealnie pasuje do nowej koncepcji w ramach której poznański klub ma stawiać na jakość, a nie ilość.

Tiba teoretycznie ma potencjał, żeby decydować o jakości. Przed przyjazdem do Poznania nowy zawodnik Lecha był kapitanem GD Chaves, z którym zajął szóstą pozycję w lidze. Imponująco również wyglądają indywidualne osiągnięcia Portugalczyka. 34 mecze, 11 bramek i 7 asyst to wynik więcej niż przyzwoity.

Pedro Tiba jest trzecim wzmocnieniem Lecha w tym okienku transferowym. Wcześniej klub z Bułgarskiej zasilili Tomasz Cywka i Karol Szymański. 

Podziel się: