Dwóch zawodników dołączy do Lecha Poznań!

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Nominalny obrońca Tomasz Cywka oraz bramkarz Karol Szymański są pierwszymi zawodnikami, którzy wzmocnili Lecha Poznań w letnim okienku transferowym.

Tomasz Cywka występował wcześniej w krakowskiej Wiśle. Z Kolejorzem podpisał umowę na dwa lata z opcją przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. Nowy nabytek przeważnie występuje w obronie, ale w razie konieczności może śmiało również zagrać na pozycji defensywnego pomocnika. Cywka trafił do Lecha za darmo, ponieważ kontrakt z jego poprzednim pracodawcą wygasł.

Karol Szymański jest bramkarzem, który w swojej przeszłości reprezentował już Lecha. 24-latek grał przy Bułgarskiej trzy lata temu. W międzyczasie nowy nabytek Kolejorza występował w Kotwicy Kołobrzeg, Chrobrym Głogów oraz Polonii Środa Wielkopolska. Szymański podpisał umowę z poznańskim klubem na dwa lata.

Te dwa transfery mają być jedynie przedsmakiem tego co nas czeka. Według nieoficjalnych informacji, już w przyszłym tygodniu w Lechu ma pojawić się pierwsze realne wzmocnienie ekipy prowadzonej przez Ivana Djurdjevića.

Zarząd Kolejorza wspólnie z nowym trenerem planują w tym okienku skupić się na jakości, a nie ilości. Stąd też w teorii zawodnicy, który Lecha wzmocnią mają z miejsca być gotowi do gry w pierwszej jedenastce. Na chwilę obecną trwają poszukiwania obrońcy, środkowego pomocnika oraz napastnika.

W między czasie z Bułgarką pożegnało się kilku zawodników. Najbardziej odczuwalna z całą pewnością będzie strata Dilavera, jednego z najlepszych (najlepszego?) obrońców w polskiej lidze. Austriacki piłkarz stwierdził, że ciągle chce pracować ze zwolnionym z Lecha Nenadem Bjelica i razem udali się do Dinama Zagrzeb, którego ten drugi został trenerem.

Do Chorwacji udał się również Situm. Zawodnik był tylko wypożyczony z Dinama Zagrzeb i Lech nie zdecydował się na jego wykupienie. Oznacza to, że i skrzydłowy będzie miał okazję kontynuować współpracę ze starym trenerem Kolejorza.

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Radosław Majewski. Klub stara się również sprzedać Darko Jevticia oraz jest otwarty na ewentualne rozmowy w sprawie przyszłości Roberta Gumnego. Dodatkowo Djurdević „odstrzelił” Chobłenke, który dla odmiany strzelał zdecydowanie za mało jak na napastnika. Wszystko wskazuje za to, że w klubie pozostanie Koljic, który powinien otrzymać kolejną szansę na pokazanie swoich umiejętności.

Podziel się:

Ostatnio dodane: