Parowozownia Wolsztyn zaczyna sezon!

PKP parowóz na linii Poznań - Wolsztyn Szreniawa Parowozownia Wolsztyn fot. Sławek Wąchała

Parada Parowozów w tym roku się nie odbędzie, ale Parowozownia Wolsztyn zaprasza na weekend 30 kwietnia i 1 maja i obiecuje, że atrakcji nie zabraknie. Wśród propozycji są przejażdżki zabytkowymi pociągami, pokazy filmów z Parady Parowozów i zwiedzanie parowozowni.

Przypomnijmy, że parada w tym roku nie może się odbyć z powodu modernizacji linii kolejowej nr 357 na odcinku Wolsztyn-Drzymałowo, ale w zamian Parowozownia Wolsztyn przygotowała kilka innych atrakcji na tegoroczną majówkę.

30 kwietnia i 1 maja Parowozownia Wolsztyn będzie obchodzić 115-lecia istnienia parowozowni. Z tej okazji do dyspozycji odwiedzających będą przejazdy zabytkowym pociągiem prowadzonym przez lokomotywę parową Ol49-69 na krótkich trasach do Stefanowa i Nowej Wsi. Bilety można kupić na stronie To Bilet.pl. Między przejazdami będzie można obejrzeć archiwalne filmy z Parady Parowozów w „Kinie za rogiem” na stacji w Wolsztynie.

Wstęp do parowozowni przez cały weekend będzie bezpłatny, a wśród atrakcji jest zwiedzanie z przewodnikiem, wystawa wolsztyńskich modeli parowozów w skali 1:10 i 1:5, plenerowa wystawa kolejowa zorganizowana przez Izbę Pamięci „Stację Stęszew”, symulator lokomotywy EU07, a także strefa gastronomiczna z regionalnymi potrawami oraz strefa animacyjna z grami, zabawami i kolejką parkową dla najmłodszych. A na deser będzie coś wyjątkowego.
„Po skończonych przejazdach, między godziną 15.30 a 16.00, lokomotywa wjedzie na tzw. kanał oczystkowy w parowozowni i odbędzie się krótki pokaz obrządzania parowozu” – informuje Parowozownia Wolsztyn – „polegający m.in. na szlakowaniu, wodowaniu i węglowaniu”.

Dodatkowo w sobotę 30 kwietnia o godz.17.00 na terenie parowozowni odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Dixie Company, a po zachodzie słońca nocna sesja foto. Będzie to okazja do zrobienia nocnych zdjęć parowozowni i jej obiektom.

Podziel się:

Ostatnio dodane: