Parafie nie mają na prąd i ogrzewanie. Archidiecezja utworzyła specjalny fundusz

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Już 20 parafii z archidiecezji gnieźnieńskiej złożyło wnioski do kurii metropolitalnej o dofinansowanie ogrzewania swoich budynków. Utworzony kilka miesięcy temu fundusz ratunkowy rozpoczął działalność.

W październiku minionego roku w kurii powstał fundusz ratunkowy dla parafii, które będą miały problem z opłatami za ogrzewanie i prąd ze względu na drastyczny wzrost kosztów. Jak informował wówczas ksiądz Remigiusz Malewicz, rzecznik archidiecezji gnieźnieńskiej, do kurii już trafiło kilka informacji o tym, że mogą być problemy z opłatami za prąd czy z kupnem węgla.

Fundusz został uruchomiony i dotąd 20 parafii z terenu archidiecezji gnieźnieńskiej zdążyło już złożyć wnioski o pomoc w opłaceniu rachunków za energię, jak informuje portal „gniezno24”. Na taką pomoc mogą liczyć te parafie, które mają niewielkie dochody, a pomoc docelowo nie może przekroczyć 5 tys. zł.

Archidiecezja liczy sobie 268 parafii, 20 to prawie 7,5 proc. wszystkich. Jednak wniosków o pomoc może być znacznie więcej, ponieważ zima nadal trwa – choć może nie tak dużo, jak spodziewa się kuria, skoro zima jak dotąd nie bardzo daje się we znaki.

Podziel się:

Ostatnio dodane: