Adam Niedzielski fot. KPRM

Pandemia koronawirusa: Jakie obostrzenia w marcu?

Mamy ostatni tydzień lutego – a właśnie do końca tego miesiąca mają obowiązywać obostrzenia wprowadzone przez rząd w połowie lutego. A co dalej?

Jak poinformowała dziś “Rzeczpospolita”, rząd jeszcze pracuje nad nowymi restrykcjami, a decyzję ma podać do środy. Przecieki nie są zbyt optymistyczne: rozważane są opcje zaostrzenia zasad przekraczania granic i ograniczenie korzystania z hoteli. W dodatku w ubiegłym tygodniu minister Niedzielski oficjalnie uznał, że trzecia fala pandemii koronawirusa jest już w Polsce. Poinformował także o pierwszym stwierdzonym przypadku południowoafrykańskiej mutacji w Polsce, którą wykryto u pacjenta w okolicach Suwałk.

Na złagodzenie restrykcji raczej więc nie możemy liczyć. Ale jeśli zaostrzenie – to jakie? Z przecieków wynika, że wszyscy przekraczający granice będą musieli mieć aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Obecnie obowiązuje to tylko osoby, które korzystają z transportu publicznego.

Młodsze dzieci nadal będą chodzić do szkół, ale ich starsi koledzy raczej w marcu nie wrócą do stacjonarnego nauczania. Rząd rozważa także ograniczenie przyjmowania gości w hotelach do osób pełnoletnich. Chodzi o to, by zapobiegać masowym wyjazdom rodziców z dziećmi uczącymi się zdalnie, na ferie.

Niestety, nie ma też co liczyć na zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Wręcz przeciwnie: wszystko wskazuje na to, że nie tylko trzeba je będzie nadal nosić, ale też zastąpić nimi przyłbice i chusty, które mają zostać zakazane.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze