Przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego 2019 fot. L. Łada

Paderewski przyjedzie na Dworzec Letni!

27 grudnia świętujemy 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego – w tym roku po raz pierwszy jako święto narodowe. A 26 grudnia tradycyjnie już na Dworzec Letni w Poznaniu przyjedzie Ignacy Jan Paderewski.

Tegoroczne, wyjątkowe obchody – to po raz pierwszy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – rozpocznie właśnie przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania. Nastąpi on zgodnie z tradycją 26 grudnia o godzinie 16.00, a mistrz Paderewski (w tej roli Andrzej Lajborek, aktor Teatru Nowego w Poznaniu) wjedzie zabytkowym pociągiem z Parowozowni w Wolsztynie na Dworzec Letni. Tu powita go Chór Nauczycieli im. I.J. Paderewskiego, którzy na cześć mistrza dadzą krótki koncert pieśni patriotycznych.

Podczas spotkania na dworcu organizatorzy opowiedzą też, kim był Paderewski, przypomną historię przyjazdu i jego  słynnego przemówienia z balkonu hotelu Bazar, które zapoczątkowało Powstanie Wielkopolskie. A 27 grudnia rozpoczną się już oficjalne obchody 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

3.5 2 votes
Oceń artykuł

Źródło: UMWW

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze