Paderewski przyjedzie na Dworzec Letni w Poznaniu!

Przyjazd Paderewskiego 2019 fot. K. Adamska

Tradycyjnie już 26 grudnia do stolicy Wielkopolski przyjedzie mistrz Ignacy Jan Paderewski, by płomienną mową z balkonu Bazaru porwać poznaniaków do Powstania Wielkopolskiego.

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego tradycyjnie rozpoczyna inscenizacja historycznego wjazdu na Dworzec Letni zabytkowego pociągu, którzy przywiezie Ignacego Jana Paderewskiego z małżonką do Poznania. Nie inaczej będzie podczas 103. rocznicy obchodów wybuchu powstania, już jako narodowego święta. 26 grudnia o godzinie 16.00 mistrz Paderewski (w tej roli Andrzej Lajborek, aktor Teatru Nowego w Poznaniu) przyjedzie na Dworzec Letni, gdzie powita go Chór Nauczycieli im. I.J. Paderewskiego wiązanką pieśni patriotycznych.

Podczas czekania na przyjazd mistrza zostanie też przypomniana historia tego słynnego przyjazdu do Poznania i równie słynnego przemówienia, które sprawiło, że cała Wielkopolska już następnego dnia rozpoczęła powstanie.

Warto dodać, że chętni mogą już od 21 grudnia kupować bilety na przejażdżkę zabytkowym pociągiem – z Parowozowni w Wolsztynie! – z Poznania do Swarzędza i z powrotem. Pociąg o 16.00 przywiezie przyszłego premiera do Poznania, o 17.15 odjedzie do Swarzędza, a o 18.35 – ponownie przyjedzie do Poznania. Sprzedaż biletów odbywa się na stronie Kolei Wielkopolskich i warto się spieszyć z kupnem, bo ze względu na obostrzenia sanitarne liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: UMWW

Podziel się:

Ostatnio dodane: