Otwarcie sezonu wodnego 2019 na Wielkiej Pętli Wielkopolski

Akwen Marina w Czerwonaku była gospodarzem oficjalnego otwarcia sezonu wodnego 2019 na Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Sobota 11 maja zapewniła idealne warunki na otwarcie sezonu wodnego. Pogodny dzień sprzyjał wizytom w marinie i zabawom na świeżym powietrzu. Uroczyste otwarcie jak i towarzyszący jemu festyn miało miejsce w tym roku w Akwen Marinie w Czerwonaku. Organizatorem otwarcia sezonu na Wielkiej Pętli Wielkopolski była Wielkopolska Grupa Sportów Wodnych “Kilwater” we współpracy z Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku.

W programie były między innymi: zawody o puchar Prezesa WGSW Kilwater, bezpłatne rejsy tramwajem wodnym Czerwonak, wyścig pontonów Zapcat, pokaz glisera – łodzi z napędem śmigłowym. Były również pokazy straży pożarnej i Policji, występy zespołów muzycznych oraz wieczorna zabawa taneczna. Dla najmłodszych strefa zabaw, dla zgłodniałych strefa gastronomiczna. Dodatkową atrakcją była mała wystawa pojazdów zabytkowych. W czasie festynu pasażerów woziła również jednostka Żeglugi Retro z Poznania. Marinę odwiedzili również wodniacy z różnych stron wielkopolski i nie tylko. Członkowie grupy Kilwater prezentowali również swoje piękne konstrukcje drewnianych łodzi motorowych.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna miała stoisko z informatorami na temat Wielkiej Pętli Wielkopolskiej – szlaku wodnego o długości około 700 km biegnącego przez województwa: wielkopolskie, lubuskie i kujawsko – pomorskie. Szlak zróżnicowany krajobrazowo, częściowo dzikie tereny, czasami mocno zurbanizowane i uprzemysłowione. Szlak wodny, który łączy Wisłę z  Odrą i na którym można zacząć podróż do Niemiec, a nawet do Holandii – korzystając tylko z dróg wodnych.

Dodaj komentarz

avatar