Oszustwo w Wielkopolsce. Kobieta straciła sporo pieniędzy

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

41-letnia mieszkanka Wrześni straciła ponad 23 tys. zł przez oszusta podającego się za amerykańskiego żołnierza. Znajomość zaczęła się w mediach społecznościowych, a teraz zajmuje się nią wrzesińska policja.

Mieszkanka Wrześni 1 maja tego na portalu społecznościowym została zaproszona do znajomych przez mężczyznę podającego się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Syrii. Kobieta zaakceptowała zaproszenie i zaczęła korespondować z mężczyzną za pośrednictwem komunikatora. Dowiedziała się, że ma dzieci, ale nie ma żony, bo zginęła w wypadku.

Czujności kobiety nie wzbudził fakt, że na swoim profilu mężczyzna ma tylko dwa zdjęcia dzieci i nie ma żadnych znajomych. Mężczyzna szybko zdobył jej zaufanie i wtedy zwierzył jej się, że ma oszczędności, których nie chce stracić na misji.

„W związku z tym poprosił 41-latkę, aby je przejęła w formie paczki dyplomatycznej” – informuje Komenda Powiatowa Policji we Wrześni. – „Z tym się wiązały pewne opłaty. Z 41-latką skontaktowały się rzekome służby dyplomatyczne i poinformowały o nadaniu paczki z oddziału głównego firmy w Damaszku. Mężczyzna poprosił mieszkankę Wrześni, aby wykonywała wszystkie polecenia osób, które się będą z nią będą kontaktować”.

Kobieta zaczęła więc przelewać pieniądze „służbom dyplomatycznym”, wykonując polecenia, co miało być niezbędne, by mogła otrzymać paczkę. W efekcie straciła ponad 23 000 złotych, a żadnej paczki w ogóle nie dostała.

„Na podstawie złożonego zawiadomienia z dnia 18 maja br. apelujemy o zachowanie ostrożności oraz czujności” – ostrzegają policjanci. – „Oszuści w dalszym ciągu szukają sposobów aby łatwo i szybko się wzbogacić. Każda znajomość z osobą, która nie stanęła nigdy na naszej drodze może być podejrzana. Postarajmy się być krok przed, a nie krok za, oszustami”.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: