Oświadczenie kibiców Lecha. „Widzimy sportową złość”

Lech - Śląsk fot. Wojtek Lesiewicz
Przedstawiciele stowarzyszenia kibiców Lecha wydali swoje oświadczenie po spotkaniu z władzami klubu. – Przebiegało w bardzo rzeczowej i spokojnej atmosferze – zapewniają sympatycy Kolejorza.

Spotkanie było konsekwencją postawy podopiecznych Dariusza Żurawia na boisku. Z czterech ostatnich spotkań lechitom udało wygrać się tylko jedno. W obliczu nadchodzących ważnych meczy, kibice zdecydowali się na spotkanie z zarządem klubu. W międzyczasie w mediach społecznościowych pojawił się kapitan Lecha, który udawał psa. Ta sprawa również zbulwersowała część sympatyków Lecha i była poruszana podczas rozmów z zarządem. Ten miał zapewnić, że konsekwencje wobec niego zostaną wyciągnięte.

Pełne oświadczenie stowarzyszenia kibiców Lecha:

„Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia ze sztabem trenerskim Lecha Poznań. Poruszony został przede wszystkim temat wyników, przebudowy drużyny, aklimatyzacji nowych zawodników oraz wsparcia trybun.

Wbrew wyssanym z palca, kłamliwym doniesieniom prasowym mówiącym o „żądaniu” i „dywaniku u kibiców” spotkanie przebiegało w bardzo rzeczowej i spokojnej atmosferze. Wiadomym jest, że wsparcie kibiców w najbliższych meczach będzie miało kluczowe znaczenie. Zaangażowanie w grę jest dla nas głównym wyznacznikiem sukcesu. Widzimy olbrzymie zmiany, które pojawiły się w grze Lecha w ostatnich miesiącach. Mamy świadomość, że zupełnie nowy zespół potrzebuje zgrania, a młodzi zawodnicy muszą nabrać doświadczenia. Wiemy również jak wymagający i spragnieni sukcesu są kibice Kolejorza. Widzimy sportową złość i chęć jak najlepszego zaprezentowania się w kolejnych meczach. Widzimy nieraz „gorącą krew” która – niestety – bardziej przeszkadza niż pomaga w grze – zwłaszcza tym mniej doświadczonym zawodnikom.

Poruszyliśmy również bardzo gorący temat pojawiania się w social mediach zawodników Lecha Poznań – w dość specyficznych okolicznościach. Zostaliśmy zapewnieni, że konsekwencje zostały już wyciągnięte.

Przed sezonem kibice mieli okazję spotkać się z Zarządem klubu. Wyjaśniliśmy wtedy najbardziej palące kwestie i rozpoczęliśmy ponowną budowę potęgi kibiców Lecha Poznań. Dzisiejsze spotkanie ze sztabem szkoleniowym miało zupełnie inną formę. Nie było spotkaniem rodzica, karcącego niesforne dziecko. To partnerska rozmowa opierająca się na przemyśleniach, współpracy i rozwiązaniu nieraz bardzo błahych problemów, które często stanowią barierę trudną do pokonania.

Kibice Lecha są bardzo oddani swojemu klubowi. Ale są jednocześnie jego największymi krytykami. Nie prosiliśmy o jakiekolwiek deklaracje, że od tego momentu wszystko zmieni się o 180 stopni; że od tego momentu rozpoczniemy marsz od zwycięstwa do zwycięstwa – choć każdy z nas właśnie tak by chciał. Wierzymy, że najlepszą odpowiedzią na to spotkanie będzie postawa zawodników w najbliższych meczach.

Smutne jest to, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, których na tym spotkaniu nie było.”

Podziel się:

Ostatnio dodane: