Ostrzeszów: Szpital dostał karę od NFZ. Za śmierć pacjentki

szpital w Ostrzeszowie fot. szpital Ostrzeszów
Wielkopolski oddział NFZ uznał, że szpital w Ostrzeszowie nie wywiązał się z kontraktu i to właśnie doprowadziło do śmierci pacjentki. Szpital został więc ukarany nałożeniem kary w wysokości 30 tys. zł.

Przypomnijmy: chodzi o 28-letnią kobietę w ciąży, która miała być przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, jednak musiała kilka godzin czekać na karetkę. Zmarła w niej, tuż przed bramą szpitala w Ostrowie.

Zdaniem NFZ nie doszłoby do tej tragicznej sytuacji, gdyby szpital w Ostrzeszowie dysponował własną karetką lub miał podpisaną umowę z jednostką dysponującą takim pojazdem. Wtedy pacjentka nie musiałaby tak długo czekać na transport, pomoc zostałaby jej udzielona szybciej i mogłaby żyć. Tymczasem szpital w Ostrzeszowie rozwiązał umowę na transport pacjentów 28 lutego, a nie powiadomił o tym NFZ, mimo że miał taki obowiązek. NFZ uznał więc, że szpital nie wywiązał się z kontaktu i nałożył na placówkę karę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Niezależnie od kary NFZ szpital czeka jeszcze postępowanie prokuratorskie i Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w sprawie śmierci tej pacjentki.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: