Dwa mandaty według nowego taryfikatora. Duże pieniądze!

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała fot. tenpoznan.pl

Sprawca kolizji dostał mandat w wysokości 1300 zł, a rozmawiający podczas prowadzenia samochodu przez telefon, który w dodatku nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu – 500 zł. „Sypią się” mandaty z nowego taryfikatora” – podsumowują ostrzeszowscy policjanci.

10 stycznia o godzinie 18.00 funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki na ul. Kolejowej w Grabowie nad Prosną zatrzymali kierowcę samochodu marki Toyota, który rozmawiał przez telefon komórkowy podczas jazdy i nie ustąpił pieszemu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, który, zgodnie z nowym taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Z kolei 12 stycznia o godzinie 6.55 policjanci z grabowskiego komisariatu zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Kępińskiej w Grabowie nad Prosną. Według ich ustaleń 29-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, kierujący samochodem marki Lexus, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu marki Renault, którym kierował 60-letni mieszkaniec Mikorzyna.

Za spowodowanie kolizji drogowej policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karny w kwocie 1300 złotych oraz przypisali 6 punktów karnych.

To tylko dwie z kilku interwencji i mandatów, które wręczyli ostrzeszowscy policjanci od 1 stycznia. „Sypią się” mandaty z nowego taryfikatora” – podsumowują.

Źródło: KPP Ostrzeszów