Ostrów Wielkopolski: Chłopczyk poparzony podczas pożaru biokominka został wybudzony ze śpiączki

Wielkopolskie Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim fot. WCLO
Maluszek przeszedł operację zmniejszenia obrzęków po oparzeniach i lekarze zadecydowali, że można go wybudzić ze śpiączki farmakologicznej.

Chłopczyk został poparzony w pierwszy dzień Bożego Narodzenia podczas pożaru biokominka w domu, przy ulicy Górniczej w Poznaniu. W pożarze ucierpiała też jego matka i siostra, ale ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. On był w najgorszym stanie ze względu na wiek – gdy doszło do wypadku miał dwa tygodnie. Oparzenia objęły 25 proc. jego ciała, w tym 3 proc. to były oparzenia drugiego stopnia. Dla tak małego dziecka to bardzo poważne obrażenia.

Właśnie z tego powodu zadecydowano o przewiezieniu dzieci do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim i wprowadzeniu maluszka w stan śpiączki farmakologicznej, by móc leczyć wstrząs pooparzeniowy. Stan chłopczyka poprawił się na tyle, że lekarze zadecydowali o wybudzeniu go w sobotę, po przejściu zabiegu zmniejszenia obrzęków po oparzeniach. Teraz chłopczyk przebywa na oddziale oparzeniowym.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: