aresztowany fot. Policja

Ostrów Wielkopolski: Amatorzy włamań na działki z Krotoszyna

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu, który upodobał sobie włamania do altanek ogródków działkowych.

W listopadzie ubiegłego roku działkowicze z Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Sulmierzycach zgłosili kilka włamań do altan. Policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej jednostki dzięki analizie zebranego materiału oraz działaniom operacyjnym wytypowali 34-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który mógł być zamieszany w te przestępstwa.

Z policyjnych ustaleń i ze zgłoszeń wynika, że mężczyzna w nocy z 13 na 14 listopada 2019 r. grasował na terenie tamtejszych ogródków działkowych. Tej nocy próbował włamać się do kilku altan, a do niektórych udało mu się włamać. Z altan ogrodowych ukradł cenne przedmioty tj. wiertarkę, radioodtwarzacze, sprężarkę, podkaszarkę elektryczną, wiatrówkę i wzmacniacz. Mężczyzna skradł przedmioty o wartości prawie dwóch tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 34-latka w grudniu. Sprawca usłyszał łącznie sześć zarzutów polegających na usiłowaniu i dokonaniu kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanych czynów, za co odpowie przed sądem. Detektywi nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów. Za powyższe czyny grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar