aresztowany fot. Policja

Ostrów Wielkopolski: Amatorzy włamań na działki z Krotoszyna

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu, który upodobał sobie włamania do altanek ogródków działkowych.

W listopadzie ubiegłego roku działkowicze z Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Sulmierzycach zgłosili kilka włamań do altan. Policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej jednostki dzięki analizie zebranego materiału oraz działaniom operacyjnym wytypowali 34-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który mógł być zamieszany w te przestępstwa.

Z policyjnych ustaleń i ze zgłoszeń wynika, że mężczyzna w nocy z 13 na 14 listopada 2019 r. grasował na terenie tamtejszych ogródków działkowych. Tej nocy próbował włamać się do kilku altan, a do niektórych udało mu się włamać. Z altan ogrodowych ukradł cenne przedmioty tj. wiertarkę, radioodtwarzacze, sprężarkę, podkaszarkę elektryczną, wiatrówkę i wzmacniacz. Mężczyzna skradł przedmioty o wartości prawie dwóch tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 34-latka w grudniu. Sprawca usłyszał łącznie sześć zarzutów polegających na usiłowaniu i dokonaniu kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanych czynów, za co odpowie przed sądem. Detektywi nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów. Za powyższe czyny grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze