Ostrów: Ośmiu pracowników laboratorium zakażonych koronawirusem!

laboratorium szpital fot. pixabay
Wśród 13 dzisiejszych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce aż 8 to pracownicy laboratorium szpitala powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Szpital wydał oświadczenie w tej sprawie.

W oświadczeniu czytamy:
„W dniu 5 maja 2020 Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim uzyskała informacje o dodatnim wyniku badania na obecność wirusa SARS Cov – 2 u jednej z pracownic Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Osoba ta od ponad tygodnia nie świadczyła pracy.

W związku z zaistniałą sytuacją niezwłocznie wykonano wymazy w kierunku obecności koronawirusa u wszystkich 47 pracowników laboratorium. U 35 osób dały one wynik ujemny, u 8 osób pozytywny, 4 osoby w dalszym ciągu czekają na jednoznaczny wynik. Stan zdrowia osób z wynikiem dodatnim jest dobry. Nie wymagają one hospitalizacji i zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego są objęte izolacją w warunkach domowych.

Mimo tej sytuacji, przy zachowaniu adekwatnych środków bezpieczeństwa utrzymana jest ciągłość pracy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej dla potrzeb pacjentów hospitalizowanych i zgłaszających się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Nieczynny natomiast jest do odwołania punkt pobrań dla pacjentów ambulatoryjnych.

W wyniku przeprowadzonego dochodzenia epidemiologicznego wykluczono wewnątrz szpitalne źródło zakażenia.

Dyrekcja ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim”

el