Ostrów: Noworodek w Oknie Życia

otwarcie Okna Życia w Ostrowie Wielkopolskim fot. UM Ostrów
W ostrowskim Oknie Życia w oknie budynku Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek znaleziono dziewczynkę. Malutka ma od 5 do 7 dni, jest w dobrym stanie, ale na razie przebywa na obserwacji w szpitalu.

Dziewczynkę włożono do Okna Życia 5 kwietnia nad ranem. Zbadał je już lekarz neonatolog. Jego zdaniem dziewczynka jest w dobrym stanie i jest zdrowa, ale dla pewności powinna jeszcze pozostać kilka dni na oddziale dla obserwacji.

Procedury prawne uruchamiane w przypadku porzucenia dziecka zostały już uruchomione – sąd musi ustalić opiekunów dziecka, jest też możliwe, że matka jednak po nie wróci. Gdyby jednak tego nie zrobiła – nikt jej nie będzie szukał.

„Pozostawienie jej w tym miejscu z pewnością wymagało odwagi” – skomentowała wydarzenie Beata Klimek, prezydent Ostrowa, na swoim profilu społecznościowym. – „Dziecko przebywa w ostrowskim szpitalu na oddziale neonatologicznym i co najważniejsze – jest bezpieczna. Okno Życia przy ulicy Gimnazjalnej otwieraliśmy 8 grudnia 2015 roku i być może, właśnie dzięki tej inicjatywie, uratowano kolejne życie”.

Dziewczynka jest drugim dzieckiem znalezionym w ostrowskim Oknie Życia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: