Ostrów: Nadgodziny dla nauczycieli nadzieją na poprawę ich finansów?

Władze w Ostrowie zdecydowały o zorganizowaniu nadgodzin dla nauczycieli. Ma to pomóc im odkuć się finansowo za czas strajku.

Ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy prawa, samorządy nie mogą wypłacić pieniędzy nauczycielom za okres strajku, który prowadzili na przełomie kwietnia i maja. Wielu belfrów stawia to w bardzo ciężkiej sytuacji. Większość samorządów próbuje im braki w wypłacie zrekompensować w jakiś inny sposób. Przykładowo Leszno zdecydowało o wypłacie dodatków dla nauczycieli.

Samorząd z Ostrowa ma nieco inne plany – nauczyciele dostaną dodatkowe nadgodziny, które mają im zapewnić wyższe pensje. – Podejmujemy działania, aby nauczycielom ulżyć, aby zminimalizować skutki związane z okresem strajku chociażby poprzez rozkładanie na raty tych należności, które powstały w czasie strajku. A w związku z tym, że był strajk to powstały zaległości związane z różnicami programowymi w związku z tym staramy się, aby te różnice zniwelować. Nauczyciele mają możliwość w ramach zajęć pozalekcyjnych uzupełnić zajęcia programowe i zniwelować skutki finansowe związane z dotkliwością strajkową – wyjaśnił szef oświaty w powiecie ostrowskim, w rozmowie z Radiem Poznań, Rafał Luciński.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: