Ostrów: Groźby śmierci dla prezydent Beaty Klimek

Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. fot. UM Ostrów
„Ktoś w bardzo brutalny, nikczemny sposób grozi mi śmiercią” – napisała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, w mediach społecznościowych. Sprawę zgłosiła już policji.

mail pełen gróźb śmierci i przemocy przyszedł na adres Urzędu Miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wczoraj wieczorem. Zdaniem prezydent Klimek – to ewidentna próba zastraszenia.

„To nie pierwszy taki przypadek, kiedy anonimowy internauta w niewybredny sposób grozi urzędującemu prezydentowi miasta” – napisała na swoim profilu na FB. – „Kilka dni temu w podobny sposób grożono śmiercią prezydentom: Wrocławia, Poznania, Białegostoku, Olsztyna czy Ciechanowa. Wczoraj obiektem gróźb stałam się ja. Nie możemy na to pozwolić, tym bardziej nadal mając w pamięci brutalne zabójstwo śp. prezydenta Pawła Adamowicza.

Nie ma mojej zgody na nienawiść i groźby wobec kogokolwiek. Przekazuję dziś również wyrazy mojej solidarności pod adresem wszystkich moich kolegów samorządowców z całego kraju, którzy otrzymali pełne agresji wiadomości.
Anonimowemu sprawcy lub sprawcom tych przestępstw odpowiadamy krótko – nie damy się zastraszyć. Tak, jak do tej pory – dalej będę pracowała dla Ostrowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców. Wierzę, że sprawiedliwość prędzej, czy później dosięga również tych, którzy są anonimowi i którym wydaje się, że dzięki temu mogą wszystko”.

Przypomnijmy, że prezydent Beata Klimek nie pierwszy raz jest celem ataków nieznanych internautów. W styczniu ubiegłego roku ktoś, podszywając się pod nią, zamieszczał wulgaryzmy w sieci. Wtedy również prezydent zgłosiła sprawę odpowiednim służbom.

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: