Ostrów: Atak przed marketem. Policja zatrzymała 33-letniego mężczyznę

policja fot. Sławek Wąchała

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 33-latka, który 13 grudnia zranił nożem 50-letniego mężczyznę. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu 5 lat więzienia. 

Do incydentu doszło na parkingu jednego z marketów w Ostrowie Wielkopolskim. 33-latek przechodzący przez przejście dla pieszych wdał się w sprzeczkę z 50-letnim kierowcą. W efekcie 33-latek wyciągnął nóż i zranił nim 50-latka, na szczęście niegroźnie, jednak trzeba było go zabrać do szpitala.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, ale nożownik już uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, w tym również nóż, którym został ugodzony pokrzywdzony, ustalili rysopis podejrzewanego i świadków zdarzenia – a później rozpoczęli poszukiwania napastnika.

Dzień później przestępca był już w rękach policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP Ostrów. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna tego samego dnia, w którym zranił 50-latka, wcześniej pobił i zranił nożem swojego znajomego.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski