Ośmiu nowych kapłanów w archidiecezji. Już pojechali do swoich pierwszych parafii

Katedra most Biskupa Jordana fot. Sławek Wąchała

Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił święceń nowym prezbiterom i wręczył im dekrety kierujące ich na pierwsze parafie. “Potrzeba w Kościele kapłanów charakteryzujących się duchem męstwa” – mówił w kazaniu arcybiskup.

Uroczystość odbyła się 27 maja w katedrze – w tym roku wyświęcono ośmiu nowych kapłanów, o trzech więcej niż rok temu. Arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował w kazaniu, by nowi kapłani wykazywali się męstwem, ponieważ takich kapłanów potrzeba w Kościele Katolickim, jak podaje Archidiecezja Poznańska.

“Mężny kapłan zawsze stoi po stronie skrzywdzonych i odważnie demaskuje krzywdzicieli” – mówił arcybiskup. – “Jest podobny do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który chronił ludzi krzywdzonych, chociaż wiedział, że może zapłacić za to własnym życiem. Mężny ksiądz przypomina odważnie rządzącym, że mają chronić małżeństwa i rodziny, oraz otwarcie sprzeciwia się wszystkiemu, co jest szkodliwe dla małżonków, rodziców i ich dzieci, co ich oddala od Boga, od miłości, świętości i radości”.

Arcybiskup wezwał też wiernych do modlitwy za nowych kapłanów, by Duch Święty wyposażył ich w cierpliwość i wyrozumiałość wobec ludzkich słabości oraz niezłomne męstwo w walce z wszelkim złem.

Nowi księża od razu otrzymali dekrety kierujące ich do parafii. Trafią między innymi do Wronek, Leszna, Rawicza i Obornik.

Podziel się: