Orszak Trzech Króli przejdzie przez Poznań! Wziąć udział w nim może każdy chętny

Orszak Trzech Króli Poznań 2021 online fot. Magda Zając

Monarchowie Europy, Azji i Afryki, dwór Heroda i taniec aniołków – tak ma wyglądać tegoroczny Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy 6 stycznia z placu przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana, a wziąć udział w nim może każdy chętny.

W tym roku orszak organizuje Fundacja Sternik-Poznań, a hasłem orszaku jest „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Ze względu na remonty w centrum Poznania – orszak zazwyczaj przechodził przez Stary Rynek i plac Wolności – w tym roku uczestnicy wyruszą 6 stycznia o 12.30 sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana na Jeżycach, przejdą ulicami Dąbrowskiego, Roosevelta i Libelta aż do klasztoru oo. dominikanów.

W orszaku pójdą nie tylko królowie, ale też rzymscy legioniści, którzy będą zapewniać bezpieczeństwo, gromada uroczych aniołków, uczniów szkół i przedszkoli prowadzonych przez fundację Sternik-Poznań oraz oczywiście wszyscy chętni poznaniacy. Tradycyjnie też wszyscy uczestnicy dostaną korony i śpiewniki.

Orszak powinien dotrzeć do celu, czyli stajenki na placu kościoła dominikanów, w której będzie przebywać Święta Rodzina, około godziny 14.00. Wtedy królowie złożą pokłon Dzieciątku i rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd. Ono zakończy przejście Orszaku Trzech Króli.

Harmonogram:

12:30 – Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana
Wyjście Maryi Brzemiennej
Olśnienie Mędrców
Spotkanie Królów z Herodem
13:15 – Błogosławieństwo i wyruszenie Orszaków Trzech Króli
14:00 – Klasztor oo. Dominikanów
Pokłon Trzech Króli oraz Pasterzy Nowonarodzonemu
14:30 – wspólne kolędowanie przy żłóbku

Podziel się:

Ostatnio dodane: