Ørganek w Suchym Lesie (ZDJĘCIA)

Organek w Suchym Lesie fot. Magda Zając

Zespół promuje na serii koncertów swoją najnowszą płytę „Na razie stoję, na razie patrzę”. Czy okryje się platyną, tak jak dwie poprzednie: „Głupi” i „Czarna Madonna”? Wszyscy, którzy byli na koncercie Ørganka w Suchym Lesie, mają już swoje zdanie na ten temat.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las zaprosili w sobotni wieczór fanów Ørganka na koncert promujący nową płytę zespołu. Fani czekali na nią z niecierpliwością, bo ostatnią płyta była „Czarna Madonna”, która ukazała się w 2016 roku.

Nowy album jest bardzo różnorodny stylistycznie, a treść utworów nasycona wieloma emocjami – nie tylko tymi dotyczącymi relacji międzyludzkich. Pojawiają się wątki społeczne, akcentowane mocniejszym, postpunkowym uderzeniem. Miłośnicy muzyki elektronicznej znajdą tu echa klasyki lat 70., ale jak powiedział sam Tomasz Organek: „retro już nam nie wystarcza. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język”. Nowa płyta jest więc ostrzejsza, bardziej dynamiczna i bezkompromisowa.

Ørganek to zespół grający muzykę określaną jako rock alternatywny, założony przez Tomasza Organka w 2013 roku. Do zespołu należą też basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Grupa wydała debiutancki album zatytułowany „Głupi” w 2014 roku, a w 2016 roku drugi album długogrający „Czarna Madonna”.

Podziel się: