Opłaty za wywóz śmieci poszły mocno w górę!

pojemniki na śmieci, odpady fot. UM Poznań

Było 28 zł – jest 36 zł. O tyle więcej zapłacą za wywóz śmieci mieszkańcy Murowanej Gośliny po likwidacji GOAP. Nowe stawki zatwierdzili już miejscy radni.

Od ubiegłego roku, w związku z likwidacją międzygminnego związku GOAP odpowiedzialnego za gospodarkę odpadami, gmina Murowana Goślina sama organizuje wywóz odpadów – i od razu podniosła ceny. Powodów tego wzrostu jest kilka: jak powiedziała Radiu Poznań Monika Rozynek z Biura Gospodarki Odpadami w Murowanej Goślinie, ceny usługi wywozu śmieci poszły w górę, a mieszkańcy produkują więcej odpadów. Do tego trzeba doliczyć znaczny wzrost cen energii i paliw. Wszystko to złożyło się na konieczność podniesienia cen wywozu śmieci, bo dotychczasowe stawki nie pokrywały kosztów wywozu.

Przetarg na wywóz odpadów w Murowanej Goślinie już został rozstrzygnięty, a umowę podpisano na 30 miesięcy. Jednak opozycji radni są zdania, że taka umowa jest błędem, bo w innych gminach udało się podpisać umowy na o wiele niższe stawki. Według nich Murowana Goślina zapłaci najwięcej w całym powiecie poznańskim.

Podziel się:

Ostatnio dodane: