żmija zygzakowata fot. policja

Okonek: Żmija zygzakowata znaleziona w… kuchni

Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku interweniowali w dość niecodziennej sytuacji. Mundurowi odłowili w kuchni jednego z mieszkań w Lędyczku żmiję zygzakowatą.

W środę, 12 sierpnia, około godziny 17.00 mieszkaniec Lędyczka zadzwonił na komisariat i poinformował policjantów, że do jego mieszkania wpełzł wąż, który ukrył się pod meblami w kuchni.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, od razu przystąpili do akcji. Udało im się odłowić syczącego gada, którym okazała się żmija zygzakowata, jedyny jadowity wąż żyjący w Polsce. Jej jad powoduje przyspieszenie rytmu serca, bóle głowy, nudności, wymioty i może prowadzić do omdlenia.

Policjanci musieli działać bardzo ostrożnie, żeby nie zostać ukąszonym. Rzecz nie była prosta, jednak sprawnie działający funkcjonariusze dość szybko umieścili żmiję w plastikowym wiaderku, za co otrzymali serdeczne podziękowania od mieszkańca Lędyczka, który obserwował niecodzienną interwencję.

Warto podkreślić w tym przypadku właściwą reakcję mężczyzny, który gdy tylko zauważył nieproszonego gościa, powiadomił służby. Pozwoliło to na właściwą reakcję i podjęcie działań, które zapobiegły groźnym konsekwencjom ukąszenia i bezpiecznemu odłowieniu węża – a później wypuszczeniu go w bezpiecznym miejscu.

KPP Złotów, el

Dodaj komentarz

avatar