pożar Błaszki fot. AgroUnia

Ogromny pożar w Błaszkach. Pomagali wielkopolscy strażacy

27 zastępów strażaków z województw łódzkiego i wielkopolskiego gasiło pożar budynku mieszkalnego w Błaszkach, tuż przy granicy obu województw. Cztery rodziny straciły dach nad głową. Pomoc obiecała im AgroUnia.

Pożar budynku wybuchł 30 kwietnia. Powodem był, jak się okazało, nieszczelny komin. Mieszkańcom udało się ewakuować, nikt nie odniósł też poważnych obrażeń w pożarze, choć dwie osoby musiały skorzystać z pomocy medycznej, jak informuje kalisz24.info.pl. Ale akcja gaśnicza była ciężka i trwała kilkanaście godzin, a teraz cztery rodziny zostały bez dachu nad głową, wśród nich sześcioro dzieci. Budynek nie nadaje się do użytku.

Gmina zaoferowała pogorzelcom mieszkania zastępcze, ale na razie wszyscy zatrzymali się u krewnych. Wiadomo jednak, że nie będą tam mogli mieszkać wiecznie. Z pomocą przyszedł im Michał Kołodziejczak z AgroUnii uruchamiając zrzutkę dla poszkodowanych rodzin.

„Na samym początku informowaliśmy was, że ucierpiały dwie rodziny, które mają sześcioro dzieci” – napisał w mediach społecznościowych. – „Co się teraz okazuje? Ucierpiało więcej niż dwie rodziny i jeszcze więcej dzieci. Najmniejsze dzieciątka mają 4 i 6 miesięcy. Jest też mężczyzna, ojciec samotnie wychowujący syna. Stracili wszystko co mieli, wyremontowane mieszkanie, które przygotowali rok temu. Zorganizowaliśmy zrzutkę początkowo myśląc, że są dwie rodziny, które tej pomocy potrzebują. Teraz wiemy, że w miarę możliwości pomożemy wszystkim, którzy pomocy po tym pożarze będą potrzebować”.