poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Ofelia i Shyness! Scena nad Rusałką zaprasza. Wstęp wolny

Scena nad Rusałką tradycyjnie w czwartek, 25 sierpnia, zaprasza na koncert plenerowy nad jeziorem. Wystąpią wokalistka, mutiinstrumentalistka i kompozytorka Ofelia oraz zespół Shyness!, znany ze sceny festiwalu Malta. Wstęp wolny.

Ofelia, a właściwie Iga Krefft, to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów oraz multiinstrumentalistka. Muzyka, jaką tworzy, oscyluje między alternatywnym popem, bardzo oryginalnie przetwarzając i popowe, i folkowe inspiracje. W kolejnej płycie wydanej w 2021 roku artystka bardziej poszła w brzmienia elektroniczne i słychać tam wpływy lat 80. Jesienią 2022 roku ukaże się jej kolejna płyta i zapewne podczas koncertu nad Rusałką Ofelia powie o niej co nieco. A może nawet zaśpiewa…

Shyness! to cztery dziewczyny: Asia Bielawska, Iwona Skwarek, Iga Krzysik i Julia Pacyńska, nazywane elektronicznym girlsbandem. Miłośnicy Malty mogli usłyszeć je na specjalnym maltańskim koncercie w 2021 roku, gdzie zrobiły wrażenie fantastycznymi głosami, harmonijnym wielogłosem i cudowna energią wspartą niekonwencjonalnym instrumentarium – jak na schematy, które się kojarzą z żeńskim wielogłosem, oczywiście. Mamy tu przede wszystkim syntezatory, wyraziste bity, ale też świetne, energetyczne gitary. Zespół właśnie zakończył pracę nad swoją debiutancką płytą, która ma się wkrótce ukazać – i na pewno będzie to płyta godna uwagi.

Koncerty rozpoczną się jak zawsze o 19.30. Organizatorem cyklu jest Fundacja Pogoda, a portal TenPoznan.pl jest jego patronem medialnym.

Strona głównaKulturaOfelia i Shyness! Scena nad Rusałką zaprasza. Wstęp wolny