Izzy and The Black Trees fot. L. Łada
Po dniu zdominowanym przez koncert Izzy and the Black Trees oraz niezmiennie genialną „Eurydykę” Teatru Biuro Podróży oraz klimatyczny koncert Shyness!  Malta wychodzi na osiedla. Dziś spotkanie ją na Krzesinach i Głuyszynie. I będzie się działo!

Izzy and the Black Trees to było naprawdę mocne uderzenie. Pankowa energia, mocne gitary i fantastyczna wokalistka hipnotyzowały, nawet tych, którzy za aż tak ostrym graniem nie przepadają. Jak zdradzili podczas koncertu – są z Jeżyc, co wiele wyjaśnia…

Poza tym, że mocne, było to też naprawdę dobre uderzenie. Konsekwencja w budowaniu fraz, dopracowanie muzyczne i współgranie wszystkich elementów robiło wrażenie. I nic dziwnego, że ich debiutancki album „Trust No One” docenili recenzenci nie tylko w kraju – jak donosi festiwal Malta, Steve Lamacq prezentował utwór tytułowy albumu w swoim programie BBC 6 Music Recommends.

Po koncercie Izzy and the Black Trees widzowie mieli do wyboru albo genialną „Eurydykę” Teatru Biuro Podróży w Starej Rzeźni – premiera była w piątek – albo drugi koncert, grupy Shyness!, w zupełnie innych klimatach. Cztery dziewczyny: Asia Bielawska, Iwona Skwarek, Iga Krzysik i Julia Pacyńska, nazywane elektronicznym girlsbandem, pokazały, co potrafią. Fantastyczne głosy, cudowny, harmonijny wielogłos wsparte syntezatorami zapraszały do niezwykłego, muzycznego świata. Bardziej refleksyjnego, subtelnego, ale równie pełnego energii jak Izzy and the Black Trees. Zestawienie tych koncertów razem dało bardzo ciekawy muzyczny efekt, a kochających nieoczywiste i niestandardowe brzmienia w dobrym wykonaniu nasyciło w pełni.

Dziś z kolei Malta wychodzi w plener, a sceną będą Krzesiny i Głuszyna. To projekt „Odlot”, który rozpocznie się o 10.00 piknikiem w Krzesinach. Po nim rozpocznie się wyprawa z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz. O 13.00 organizatorzy zapraszają na odsłonięcie wielkoformatowej rzeźby sąsiedzkiej autorstwa Agnieszki Grodzińskiej i Magdaleny Starskiej współtworzonej przez mieszkańców i mieszkanki Krzesin.

O 14.00 wyruszy też rowerowy rajd prosto na drugi fyrtel – Głuszynę, gdzie w głuszyńskim parku czekają kolejne atrakcje. O 15.00 rozpocznie się pokaz zumby i ćwiczeń energetycznych na Sportowym Fyrtlu, Pokaz Akademii Sztuki Capoeira, koncert: kobra, harfa, didgeridoo. Również od 15.00 będzie można podziwiać futurystyczne roboty z materiałów recyklingowych, pokaz mody recyklingowej oraz współtworzyć kosmiczne stroje na wyprawę na Księżyc, a także obejrzeć spektakl teatrzyku Kamishibai „Odlećmy w stronę marzeń”.

O 18.00 rozpocznie się koncert Romana Szkudlarka na 11 harmonijkach „Ecco harmonijka z regionu”. natomiast o 18.30 wystąpi najsłynniejszy poznańsko-bałkański zespół świata, czyli Fanfara Awantura.