Oddziały szpitala w Międzychodzie po generalnym remoncie. Odwiedził je minister Niedzielski

remont szpitala w Międzychodzie fot. WUW

Prawie 6,5 mln zł – tyle otrzymał szpital w Międzychodzie na generalny remont oddziałów chorób wewnętrznych oraz reumatologii. Oddziały po remoncie otworzyli minister zdrowia Adam Niedzielski i wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Szpital został wyremontowany z rządowej dotacji z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Projekt budowlany uwzględniał odtworzenie infrastruktury naruszonej podczas pandemii covid-19, jednocześnie dostosowując oddziały do niezwłocznego przekształcenia ich funkcji – gdyby w przyszłości wystąpiła konieczność leczenia zakażonych pacjentów.

W pierwszej kolejności zmodernizowano część drugiego piętra szpitalnego budynku, bo tam wcześniej mieściły się oddziały zakaźny i dziecięcy. W wyremontowanych pomieszczeniach teraz działa oddział reumatologiczny. Następnie wyremontowano liczący 28 łóżek oddział chorób wewnętrznych.

29 kwietnia uroczyście oddano do użytku wyremontowane oddziały, a w otwarciu uczestniczyli minister zdrowia Adam Niedzielski i wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
– Jestem głęboko przekonany, że wszystkie te inwestycje przyspieszą powrót mieszkańców powiatu międzychodzkiego do zdrowia – podkreślił wojewoda Michał Zieliński. – Wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy zarówno pacjentom szpitala, jak i jego pracownikom.

Dodatkowo, również z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, postanowiono przeznaczyć ponad 200 tys. zł na doposażenie międzychodzkiego SPZOZ w sprzęt medyczny: aparat do znieczulenia, aparat KTG oraz laktator. Dzięki funduszowi w 2022 roku do wielkopolskich szpitali trafiły prawie 52 mln zł dofinansowania dla 31 projektów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: