Od września autobusy i tramwaje w Poznaniu będą kursować częściej

Miasto Poznań Plac Wielkopolski MPK tramwaj fot. Sławek Wąchała

Ponieważ uczniom kończą się już wakacje, więc od 4 września miejskie tramwaje i autobusy zaczną kursować częściej. Wrócą także kursy szkolne i zostanie otwarty remontowany odcinek trasy tramwajowej na ulicy Głogowskiej (od Hetmańskiej do pętli Górczyn PKM).

Koniec wakacji oznacza, że od 4 września tramwaje w dni robocze podczas komunikacyjnego szczytu (w godzinach od 6.30 do 9.00 i od 13.30 do 19.00) będą kursowały co 10 minut, a poza szczytem, czyli od 9.00 do 13.30 – co 15 minut. Na głównych liniach w dni robocze autobusy będą kursowały co 15 minut – przez cały dzień.

4 września zakończą się prace na ulicy Głogowskiej, w związku z czym na trasy sprzed remontu powrócą linie nr 5, 8, 14 i 179. Nie będzie już kursował autobus zastępczej linii za tramwaj T5.

Pozostanie natomiast dodatkowa linia tramwajowa nr 99, wzmacniająca komunikację pomiędzy północą Poznania a centrum. Dzięki niej na odcinku pętla Piątkowska – most Teatralny będą kursować dwie linie tramwajowe, nr 11 i 99.

Do swojej zasadniczej częstotliwości wróci linia nr 145, natomiast linia nr 146 przestanie wykonywać sezonowe kursy na odcinku Stary Strzeszyn – Strzeszynek, tak samo jak linia nr 195 do Strzeszynka.

Wybrane kursy linii nr 198 w dni nauki szkolnej będą wydłużone do przystanku Umultowo Szkoła (dojazd z os. Sobieskiego ulicami: Dzięgielową, Naramowicką, Rumiankową, Umultowską, powrót na os. Sobieskiego ulicą Zagajnikową).

Od 4 września ruszą też dwie nowe linie minibusowe 122 oraz 123 i nastąpią zmiany na linii numer 188. Na tej ostatniej, by zapewnić lepszy dojazd w rejon Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przy ul. Umultowskiej na trzech porannych i czterech popołudniowych kursach, wprowadzono korektę trasy, a jej obsługa – z uwagi na charakter osiedlowych ulic – będzie się odbywała minibusami.

Komunikacja podmiejska również od 4 września w dni robocze będzie funkcjonować zgodnie z zasadniczym rozkładem jazdy.

Źródło: UMP

Podziel się: