Obrzycko: Policjanci zlikwidowali uprawę konopi i produkcję marihuany

marihuana fot. policja Obrzycko

Sześć okazałych krzewów konopi, 300 gram suszu i liście w różnych fazach przetworzenia – policjanci znaleźli w Obrzycku sporą wytwórnię nielegalnych substancji. I zatrzymali 28-letniego właściciela posesji.

Policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku od pewnego czasu pracowali nad sprawą przestępczości narkotykowej na teremie miasta i gminy Obrzycko. Ustalili, iż jeden z mieszkańców Obrzycka może być zamieszany w uprawę oraz przetwarzanie środków odurzających. Wytypowany przez funkcjonariuszy 28-latek trafił w ręce policjantów w tym miesiącu.

Podejrzenia funkcjonariuszy, iż 28-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków potwierdziły się: podczas przeszukania jego domu znaleźli zarówno wysuszoną, jak i świeżo ściętą marihuanę oraz przyrządy służące do przerabiania środków odurzających, a także zabezpieczyli ponad 300 gramów suszu roślinnego oraz niezasuszone jeszcze liście konopi. Znaleźli też uprawę konopi: sześć krzewów w zaawansowanej fazie wzrostu.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, uprawiania marihuany w ilości pozwalającej na dostarczenie znacznych ilości środków odurzających oraz wytwarzania narkotyków. Zadecydował też o zastosowaniu wobec niego wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego. Sprawa jest rozwojowa, toczy się w niej prokuratorskie śledztwo.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany 28-latek, polskie prawo przewiduje karę co najmniej 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Szamotuły

Podziel się: