Obrońcy zwierząt zapowiadają kolejny protest

“Zabijanie to nie sport!” – z takim hasłem obrońcy zwierząt będą protestowali pod Targami Łowieckimi Knieje w Poznaniu. Protest odbędzie się 2 lutego.

W dniach 1-3 lutego w Poznaniu odbędzie się piąta edycja targów łowieckich Knieje. Aktywiści z koalicji Niech Żyją, fundacji Viva oraz grupy Poznaniacy Przeciwko Myśliwym zapowiadają protest i happening przy wejściu wschodnim na targi od strony ulicy Głogowskiej w sobotę 2 lutego o 12.00

– Myśliwi dokarmiają zwierzęta przez cały rok nienaturalnym dla nich wysokobiałkowym pokarmem, takim jak kukurydza czy owies, co powoduje przyrost populacji większy niż jest w stanie pomieścić dany ekosystem – mówi Malwina Malinowska z Vivy. – Jest to zwykła hodowla zwierząt dzikich w celu zaspokojenia prymitywnej żądzy zabijania. Zaburza to kompletnie równowagę w przyrodzie – dodaje Malinowska.

Organizatorzy protestu poruszą głośny w ostatnim czasie temat sanitarnego odstrzału dzików. – Zgoda Ministerstwa Środowiska na wymordowanie dzików jest skrajnie szkodliwą i nieodpowiedzialną decyzją polityczną – mówi Michał Błażejewski z Vivy! – Od początku walki z ASF popełniany jest kardynalny błąd – próba zwalczenia wirusa przez intensywny odstrzał dzików, przy jednoczesnym zaniedbaniu programu bioasekuracji chlewni. Ta strategia od trzech lat przynosi dokładnie odwrotny skutek – lawinowego przyrostu ognisk wirusa i ekspansji epidemii na zachód – dodaje Błażejewski.

Aktywiści szykują także happening związany z tematem bioasekuracji.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze