Oborniki: Amator darmowego alkoholu i papierosów zatrzymany

zatrzymany fot. policja
Oborniccy policjanci zatrzymali podejrzewanego o regularne kradzieże z włamaniem do sklepu monopolowego. Łupem 31-latka padał alkohol i papierosy.

20 kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów monopolowych na terenie Obornik doszło do kolejnej, trzeciej już kradzieży z włamaniem. Ponownie łupem padł alkohol oraz wyroby tytoniowe. Śledczy, biorąc pod uwagę asortyment ukradzionych rzeczy oraz sposób działania sprawcy nie mieli wątpliwości, że włamania dokonała ta sama osoba.

Przy tak wyraźnych śladach wykrycie sprawcy nie było trudne i już po 24 godzinach 31-latek trafił w ręce policji. Co ciekawe, zatrzymał go policjant wydziału kryminalnego, ale w czasie wolnym od służby…

Zatrzymany okazał się amatorem różnych używek: ze sklepu kradł papierosy i alkohol, ale policjanci znaleźli przy nim trzy woreczki z zawartością amfetaminy. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zarzutu posiadania narkotyków.

Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 31-latkowi grozi jednak wyższy wymiar kary, bowiem mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KPP Oborniki, el

Podziel się: