Obornik rozrzucony na DK12. Mieszkańcy wezwali policję

ciągnik z rozrzutnikiem nawozu fot. policja Gostyń

Brudna jezdnia i nieprzyjemny zapach na DK12 – to efekt awarii rozrzutnika obornika, który jechał tą trasą. Mieszkańcy Gostynia i jadący drogą kierowcy poinformowali policję o zanieczyszczeniu drogi. Kierowca ciągnika wiozącego niesprawny sprzęt dostał mandat.

Do zanieczyszczenia drogi krajowej nr 12 na odcinku od pl. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu aż do Kunowa doszło 22 sierpnia przed południem. Okoliczni mieszkańcy i kierowcy powiadomili policję o zanieczyszczeniu jezdni i nieprzyjemnym zapachu.
“Interweniujący w sprawie policjanci ustalili, że z ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem, który uległ awarii wydobywał się cały czas obornik, który zanieczyścił drogę” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu. – “Przypominamy, że zgodnie z art. 91 KW kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Policjanci ukarali rolnika mandatem karnym w wysokości 200 zł i dopilnowali, żeby mężczyzna niezwłocznie posprzątał zanieczyszczoną drogę.

Podziel się: