Obcy robiący zdjęcia domom. Mieszkańcy wezwali policję

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Kiszkowa i Łopienna 15 stycznia zauważyli w swoich miejscowościach obce osoby, które ich zdaniem zachowywały się podejrzanie: kręcili się po miejscowości i robili zdjęcia budynkom. Policjanci sprawdzili zgłoszenie.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie uspokoiła mieszkańców obu miejscowości. Policjanci sprawdzili obcych i okazało się, że nie ma powodu do strachu.
„W pierwszym przypadku po otrzymaniu zgłoszenia policjanci wylegitymowali mężczyzn kręcących się po Kiszkowie, sprawdzili również auto, którym się poruszali” – informuje KPP Gniezno. – „Nie są to osoby wcześniej znane policji, a celem ich wizyty było spotkanie towarzyskie. Również w niedzielę sołectwo Łopienno informowało o nieznanym mężczyźnie, który robił zdjęcia domów i drzwi wejściowych. Również i w tym przypadku przybyły na miejsce patrol wylegitymował mężczyznę oraz sprawdził jego pojazd. Nieznajomy wyjaśnił funkcjonariuszom, iż z zawodu jest historykiem i kolekcjonerem szyldów. W jego telefonie znajdował się cały plik podobnych zdjęć. Również w tym przypadku policjanci nie mieli zastrzeżeń do mężczyzny, który przyjechał z Poznania”.

Tym razem okazało się, że przybysze nie są podejrzani, a powód ich pobytu dał się łatwo wytłumaczyć. Policjanci ostrzegają jednak, że nie należy takich sytuacji bagatelizować i zawsze, gdy się ma wątpliwości, powiadomić o tym najbliższą jednostkę policji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: