piątek, 23 lutego, 2024

Nowy zakład już prawie gotowy. Będą nowe miejsca pracy w Wielkopolsce

W październiku wmurowano kamień węgielny, a w grudniu zawieszono wiechę. Główny zakład produkcyjny firmy Maxcess, powstający w strefie ekonomicznej w Fałkowie, wkrótce rozpocznie działalność.

Maxcess, globalny lider w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług do zautomatyzowanych systemów prowadzenia wstęgi, rozpoczął inwestycję w Fałkowie w 2022 roku, decydując o przenosinach swojego głównego europejskiego zakładu produkcyjnego właśnie pod , do gminy Łubowo.

“Ta strategiczna relokacja stanowi podwójną szansę, przynosząc korzyści nie tylko Maxcess, ale także dynamicznemu regionowi Łubowo” – informuje Urząd Gminy Łubowo na swojej stronie. – “Decyzja o relokacji jest poparta trzema kluczowymi celami: ułatwieniem wzrostu rentowności, zwiększeniem konkurencyjności i dostępem do pojawiającej się puli wykwalifikowanych talentów. Nowy zakład Maxcess może w przyszłości przyjąć łącznie 350 pracowników”.

16 października 2023 roku wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, a na początku grudnia zawieszono wiechę – obecnie trwają tam prace wykończeniowe, ponieważ zgodnie z harmonogramem przedstawionym podczas wmurowania kamienia węgielnego, firma przewiduje zakończenie budowy linii produkcyjnych wiosną 2024 roku, a oficjalną inaugurację w czerwcu 2024 roku.

Źródło: UG Łubowo
Strona głównaBiznes i FinanseNowy zakład już prawie gotowy. Będą nowe miejsca pracy w Wielkopolsce