Nowa inwestycja przy S5. Będą nowe miejsca pracy w Wielkopolsce

wizualizacja nowej fabryki fot. UG Łubowo

W strefie ekonomicznej Fałkowo w gminie Łubowo trwają już prace przy budowie nowoczesnego zakładu produkcyjnego firmy Maxcess. Firma zamierza tu przenieść swój główny europejski zakład produkcyjny, a otwarcie ma nastąpić w kwietniu przyszłego roku.

Maxcess to światowy lider w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych. Przeniesienie swojego głównego europejskiego zakładu produkcyjnego do powstającej strefy ekonomicznej w gminie Łubowo przełoży się na wartość dodatnią dla regionu: wesprze rozwój lokalnej gospodarki i pomoże w znalezieniu lepszej, szybszej i inteligentniejszej pracy.

– Nasza nowa lokalizacja w Łubowie doskonale wpisuje się w naszą wizję rozwoju i innowacji – mówi Alexander Haid, Generalny Dyrektor Maxcess na Europę. – Oferuje atrakcyjne środowisko, które będzie sprzyjać opracowywaniu nowych produktów i usług, przy jednoczesnym korzystaniu z lepszych połączeń transportowych i nowoczesnej, wypełnionej światłem przestrzeni roboczej. Firma jest liderem w opracowywaniu i produkcji najnowocześniejszych produktów technologicznych zarówno na rynek europejski, jak i światowy, co jest przykładem naszego zaangażowania w lokalny rozwój i międzynarodowy wpływ.

Nowy zakład ma w planach zwiększenie liczebności załogi do 350 osób.
– Wierzymy we wspieranie naszych pracowników poprzez oferowanie im doskonałych warunków zatrudnienia w zupełnie nowym budynku fabryki oraz możliwości rozwoju zawodowego, a także kompleksowego pakietu świadczeń socjalnych – mówi Joanna Stanczewska, Kierownik Personalny w Maxcess Polska. – Realizując naszą strategię rozwoju, naszym celem jest ciągłe tworzenie nowych miejsc pracy, przyczyniając się do dobrobytu regionu.

Firma jest obecna w Polsce od 2006 roku, a w 2020 rozpoczęto przygotowania do budowy większego i bardziej nowoczesnego obiektu. W 2022 roku wybrano grunt w Fałkowie w gminie Łubowo, ponieważ to miejsce oferuje najlepsze warunki dla optymalnej lokalizacji zakładu i długoterminowego rozwoju produkcji. Prace już trwają, a wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano na październik tego roku. Z kolei uroczyste otwarcia firmy w nowej lokalizacji przewidziane jest na kwiecień 2024 roku.

Źródło: UG Łubowo

Podziel się: