Nowy środkowy obrońca w Warcie Poznań. “Chcemy sięgać po młodych i utalentowanych polskich piłkarzy”

Kacper Przybyłko fot. Klaudia Berda Warta Poznań

18-letni Kacper Przybyłko, stoper młodzieżowej reprezentacji Polski, od lipca nowym zawodnikiem Warty Poznań. Podpisał z klubem umowę na rok z możliwością przedłużenia o 2 lata. Do końca czerwca jest jeszcze zawodnikiem Wisły Kraków.

– Sprowadzając Kacpra, kontynuujemy politykę transferową, którą rozpoczęliśmy zimą – wyjaśnia Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań. – Chcemy sięgać po młodych i utalentowanych polskich piłkarzy. Wierzymy, że ten kierunek transferowy, w połączeniu ze świetną pracą naszej akademii, zabezpieczy przyszłość klubu. Przyglądaliśmy się Kacprowi w czasie jego występów w reprezentacji Polski do lat 18. W niedzielę stało się jasne, że pojedzie na mistrzostwa Europy do lat 19. Fakt, że będzie on jednym z czterech piłkarzy urodzonych w 2005 roku, którzy otrzymali powołanie na tę imprezę, doskonale obrazuje, z jakim talentem mamy do czynienia.

Kacper Przybyłko urodził się 5 lutego 2005 roku w Krakowie i tam też zaczynał karierę piłkarską w miejscowym Hutniku oraz AS Progress. W 2016 roku przeszedł do Wisły Kraków, a w 2018 roku przez 6 miesięcy przebywał w Zagłębiu Lubin, skąd wrócił do Wisły. W minionym sezonie występował w Centralnej Lidze Juniorów U-19, gdzie ze swoim klubem uplasował się na 4. miejscu w tabeli, tracąc tylko punkt do ligowego podium – zaliczył też 24 występy, w których zdobył 1 bramkę i zanotował 1 asystę. Obecnie mierzy 190 cm wzrostu i w maju tego roku został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi, ale nie zadebiutował w pierwszym zespole. Zamiast tego podjął decyzję o przeprowadzce do Poznania.

– Zdecydowałem się dołączyć do Warty, bo jest to profesjonalny klub z bardzo dobrą etyką pracy, przez co będę mógł się rozwijać i dokładać swoją cegiełkę do zwycięstw w PKO BP Ekstraklasie – mówi zawodnik.

Kacper Przybyłko już zdążył zmierzyć się z nowymi kolegami na boisku w meczu towarzyskim – reprezentacja Polski do lat 19, do której dostał powołanie, pokonała w nim Wartę Poznań 1:0. Obecnie młodzieżowi reprezentanci naszego kraju razem z Kacprem Przybyłką polecieli na Maltę, gdzie 3 lipca zmierzą się z Portugalią, 6 lipca z gospodarzami oraz 9 lipca z Włochami. Dopiero po zakończeniu tego turnieju nowy nabytek Warty Poznań dołączy do zespołu.

– Do moich mocnych stron należą: boiskowy charakter, nieustępliwość i pracowitość – wylicza zawodnik. – Ponadto czuję się nieźle w grze obiema nogami.
– Fizycznie i motorycznie Kacper jest gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie – dodał Tomasz Pasieczny. – Wierzymy, że szybko wkomponuje się w zespół i dostarczy kibicom dużo radości.

Nowy sezon PKO BP Ekstraklasy wystartuje 21 lipca, a w pierwszym meczu Warta Poznań zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: